VLetenky

Južný Peloponéz s Niki od 130 EUR

Peloponéz
Lokalita Glossa v blízkosti mestečka Pylos (foto: Grzontan/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do južnej časti Peloponézskeho polostrova máte príležitosť vyraziť (na začiatku sezóny) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na juh Peloponézu (do gréckeho mesta Kalamata) sa dajú kúpiť za 130 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období od 6. mája do 4. novembra 2017, min. dobu pobytu 7 dní a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do konca mája 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. mája (sobota) a návrat z gréckeho Kalamata (KLX) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 20. mája 2017 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kalamata za 130 EUR (13.05.-20.05.2017)
Viedeň – Kalamata za 141 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Peloponéz

Z Kalamata do “gréckeho Gibraltáru”

Z vcelku pohodového prímorského mesta Kalamata v južnej partii fascinujúceho Peloponézskeho polostrova sa skúste vybrať do skvelého mestečka Monemvasia s prezývkou “Gibraltár Východu”, kde Vás príjemne prekvapí nielen majestátny hrad (alebo presnejšie skôr jeho zrúcaniny) na dramatickej skale, tvoriacej magický ostrov blízko morského pobrežia.

Za históriou do neďalekej Sparty fascinujúcimi horskými cestičkami

Ak zvolíte cestovanie po zemi (smerom na východ), po asi 60 km dorazíte do mesta Sparti, vybudovanom v regióne Lakónia na mieste rovnomenného sídla presláveného starovekého štátu Sparta (vybudovanom kráľom Lakedaimónom a pomenovanom po jeho manželke Sparta). V tomto prípade si vychutnáte jednu z “naj” gréckych ciest, vedúcou mnohými serpentínami (so skalnými tunelmi a prevismi) cez horské sedlo Langada (1524 m) v masíve Taygetos (Profitis Ilias – 2404 m).

Po stopách gréckej mytológie v horskej skupinka Taygetos

Fanúšikovia horských scenérii by nemali vynechať výstup na najvyšší vrch pohoria, nazvaný po biblickom prorokovi Eliášovi. Fyzicky zdatným cestovateľom so skúsenosťami s vysokohorskou turistikou sa ponúka neznačkovaná trasa po hlavnom hrebeni horskej skupiny Taygetos. Pomenovania pohoria pochádza od nymfy Taygeté (jednej z Plejád doprevádzajúcich bohyňu Artemis) – ktorá bola dcéry Titana Atlasa a Pléiony (s bohom Diom mala neskôr syna Lakedaimóna, ktorý založil Spartu).

Lákavé Mykény a fotogenický Korintský prieplav na severu Peloponézu

O čosi severnejšie upútajú ruiny legendárneho starogréckeho mesta Mykény. Na severovýchodnom konci polostrova nájdete vynikajúci Korint s rovnomenným Korintským kanálom (s dĺžkou 6 km, šírkou 21 m a maximálnou výškou 63 m) – umelo vytvoreným prieplavom deliacom Peloponéz od zvyšku kontinentálneho Grécka a spájajúcim Íonske more s Egejským morom.

0