VLetenky

Južný Peloponéz s Niki od 112 EUR

Peloponéz
Paralia Voidokilia v blízkosti mestečka Pylos (foto: Grzontan/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do južnej partie Peloponézskeho polostrova máte príležitosť vyraziť (aj v priebehu letných prázdnin) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na juh Peloponézu (do gréckeho mesta Kalamata) kúpite za 112 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 3. júla do 4. novembra 2017, min. dobu pobytu 7 dní a predaj do 27. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice júla do konca októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. júla (sobota) a návrat z gréckeho Kalamata (KLX) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 5. augusta 2017 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kalamata za 112 EUR (22.07.-05.08.2017)
Viedeň – Kalamata za 112 EUR (19.08.-26.08.2017)

Peloponéz

Z Kalamata do “gréckeho Gibraltáru”

Z celkom pohodového prímorského mesta Kalamata v južnej časti fantastického Peloponézskeho polostrova sa skúste vydať do úžasného mestečka Monemvasia s prezývkou “Gibraltár Východu”, kde Vás príjemne prekvapí nielen impozantný hrad (alebo presnejšie skôr jeho zrúcaniny) na magickej skale, vytvárajúcej dramatický ostrov blízko morského pobrežia.

Za históriou do neďalekej Sparty fantastickými horskými cestičkami

Pokiaľ zvolíte cestovanie po zemi (smerom na východ), po asi 60 km dorazíte do mesta Sparti, postavenom v regióne Lakónia na mieste rovnomenného sídla legendárneho starovekého štátu Sparta (vybudovanom kráľom Lakedaimónom a pomenovanom po jeho manželke Sparta). V tomto prípade zažijete jednu z “naj” gréckych ciest, vedúcou mnohými serpentínami (so skalnými tunelmi a prevismi) cez horské sedlo Langada (1524 m) v masíve Taygetos (Profitis Ilias – 2404 m).

Po stopách gréckej mytológie v horskej skupinka Taygetos

Priaznivci horských scenérii by nemali vynechať výstup na najvyšší vrch pohoria, nazvaný po biblickom prorokovi Eliášovi. Fyzicky zdatným cestovateľom so skúsenosťami s vysokohorskou turistikou sa núka neznačkovaná trasa po hlavnom hrebeni horskej skupiny Taygetos. Pomenovanie pohoria pochádza od nymfy Taygeté (jednej z Plejád doprevádzajúcich bohyňu Artemis) – ktorá bola dcéry Titana Atlasa a Pléiony (s bohom Diom mala neskôr syna Lakedaimóna, ktorý založil Spartu).

Pútavé Mykény a fotogenický Korintský prieplav na severu Peloponézu

O niečo severnejšie upútajú ruiny presláveného starogréckeho mesta Mykény. Na severovýchodnom konci polostrova nájdete výborný Korint s rovnomenným Korintským kanálom (s dĺžkou 6 km, šírkou 21 m a maximálnou výškou 63 m) – umelo vytvoreným prieplavom deliacom Peloponéz od zvyšku pevninského Grécka a spájajúcim Íonske more s Egejským morom.

0