VLetenky

Južný Peloponéz s Laudamotion od 30 EUR

Monemvasia
Monemvasia alias “Gibraltár Východu” (foto: Alexander Manusevich/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na juh Peloponézskeho polostrova máte príležitosť zamieriť (na začiatku leta) pri využití ponuky leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na juh Peloponézu (do gréckeho mesta Kalamata) sú v predaji za 30 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. júna a návrat z gréckeho Kalamata (KLX) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 11. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kalamata za 30 EUR (04.06.-11.06.2018)

VIE-KLX
Viedeň, Rakúsko – Kalamata/Peloponéz, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Peloponéz

Z Kalamata do “gréckeho Gibraltáru”

Z vcelku príjemného prímorského mesta Kalamata v južnej partii fascinujúceho Peloponézskeho polostrova sa skúste vybrať do skvelého mestečka Monemvasia s prezývkou “Gibraltár Východu”, kde Vás príjemne prekvapí nielen majestátny hrad (alebo presnejšie skôr jeho zrúcaniny) na magickej skale, tvoriaci dramatický ostrov v blízkosti morského pobrežia.

Za históriou do neďalekej Sparty fascinujúcimi horskými cestičkami

Ak zvolíte cestovanie po zemi (smerom na východ), po asi 60 km dorazíte do mesta Sparti, postevenom v regióne Lakónia na mieste rovnomenného sídla presláveného starovekého štátu Sparta (vybudovanom kráľom Lakedaimónom a pomenovanom po jeho manželke Sparta). V takomto prípade si vychutnáte jednu z “naj” gréckych ciest – vedúcou mnohými serpentínami (so skalnými tunelmi a prevismi) cez horské sedlo Langada (1524 m) v masíve Taygetos (Profitis Ilias – 2404 m).

Po stopách gréckej mytológie v horskej skupinka Taygetos

Fanúšikovia horských scenérii by nemali vynechať výstup na najvyšší vrch pohoria, nazvaný po biblickom prorokovi Eliášovi. Fyzicky zdatným cestovateľom so skúsenosťami s vysokohorskou turistikou sa ponúka neznačkovaná trasa po hlavnom hrebeni horskej skupiny Taygetos. Meno pohoria pochádza od nymfy Taygeté (jednej z Plejád doprevádzajúcich bohyňu Artemis) – ktorá bola dcéry Titana Atlasa a Pléiony (s bohom Diom mala neskôr syna Lakedaimóna, ktorý založil Spartu).

Lákavé Mykény a fotogenický Korintský prieplav na severu Peloponézu

O čosi severnejšie upútajú ruiny legendárneho starogréckeho mesta Mykény. Na severovýchodnom konci polostrova nájdete vynikajúci Korint s rovnomenným Korintským kanálom (s dĺžkou 6 km, šírkou 21 m a maximálnou výškou 63 m) – umelo vytvoreným prieplavom oddeľujúcim Peloponéz od zvyšku kontinentálneho Grécka a spájajúcim Íonske more s Egejským morom.

0