VLetenky

Južný Peloponéz s Laudamotion od 26 EUR

Paralia Simos
Paralia Simos na juhovýchode Peloponézu (foto: Discover Peloponnese/Flickr/CC BY 2.0)

Na juh Peloponézskeho polostrova máte šancu zavítať (v úvode letného obdobia) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na juh Peloponézu (do gréckeho mesta Kalamata) kúpite za 26 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 18. júna a návrat z gréckeho Kalamata (KLX) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 25. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kalamata za 26 EUR (18.06.-25.06.2018)

VIE-KLX
Viedeň, Rakúsko – Kalamata/Peloponéz, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Peloponéz

Z Kalamata do “gréckeho Gibraltáru”

Z celkom pohodového prímorského mesta Kalamata v južnej časti fantastického Peloponézskeho polostrova sa skúste vydať do úžasného mestečka Monemvasia s prezývkou “Gibraltár Východu”, kde Vás príjemne prekvapí nielen impozantný hrad (alebo presnejšie skôr jeho zrúcaniny) na dramatickej skale, vytvoriaci magický ostrov blízko morského pobrežia.

Za históriou do neďalekej Sparty fantastickými horskými cestičkami

Pokiaľ zvolíte cestovanie po zemi (smerom na východ), po asi 60 km dorazíte do mesta Sparti, vybudovanom v regióne Lakónia na mieste rovnomenného sídla presláveného starovekého štátu Sparta (postavenom kráľom Lakedaimónom a pomenovanom po jeho manželke Sparta). V takomto prípade si vychutnáte jednu z “naj” gréckych ciest, vedúcou mnohými serpentínami (so skalnými tunelmi a prevismi) cez horské sedlo Langada (1524 m) v masíve Taygetos (Profitis Ilias – 2404 m).

Po stopách gréckej mytológie v horskej skupinka Taygetos

Priaznivci horských scenérii by nemali vynechať výstup na najvyšší vrch pohoria, nazvaný po biblickom prorokovi Eliášovi. Fyzicky zdatným cestovateľom so skúsenosťami s vysokohorskou turistikou sa núka neznačkovaná trasa po hlavnom hrebeni horskej skupiny Taygetos. názov pohoria pochádza od nymfy Taygeté (jednej z Plejád doprevádzajúcich bohyňu Artemis) – ktorá bola dcéry Titana Atlasa a Pléiony (s bohom Diom mala neskôr syna Lakedaimóna, ktorý založil Spartu).

Pútavé Mykény a fotogenický Korintský prieplav na severu Peloponézu

O niečo severnejšie upútajú ruiny presláveného starogréckeho mesta Mykény. Na severovýchodnom konci polostrova nájdete výborný Korint s rovnomenným Korintským kanálom (s dĺžkou 6 km, šírkou 21 m a maximálnou výškou 63 m) – umelo vytvoreným prieplavom deliacim Peloponéz od zvyšku pevninského Grécka a spájajúcim Íonske more s Egejským morom.

0