VLetenky

Južný Peloponéz s Eurowings od 80 EUR

Peloponéz
Grécke prímorské mesto Kalamata na Peloponéze (foto: Pfloros/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do južnej časti Peloponézskeho polostrova máte možnosť zavítať (na konci sezóny) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na juh Peloponézu (do gréckeho mesta Kalamata) sú v predaji za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku októbra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. októbra a návrat z gréckeho Kalamata (KLX) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. októbra 2017.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kalamata za 80 EUR (11.10.-18.10.2017)

Peloponéz

Z Kalamata do “gréckeho Gibraltáru”

Z vcelku pohodového prímorského mesta Kalamata v južnej partii fascinujúceho Peloponézskeho polostrova sa skúste vybrať do skvelého mestečka Monemvasia s prezývkou “Gibraltár Východu”, kde Vás príjemne prekvapí nielen majestátny hrad (alebo presnejšie skôr jeho zrúcaniny) na dramatickej skale, vytvárajúcej magický ostrov blízko morského pobrežia.

Za históriou do neďalekej Sparty fascinujúcimi horskými cestičkami

Ak zvolíte cestovanie po zemi (smerom na východ), po asi 60 km dorazíte do mesta Sparti, postavenom v regióne Lakónia na mieste rovnomenného sídla presláveného starovekého štátu Sparta (vybudovanom kráľom Lakedaimónom a pomenovanom po jeho manželke Sparta). V tomto prípade okúsite jednu z “naj” gréckych ciest, vedúcou mnohými serpentínami (so skalnými tunelmi a prevismi) cez horské sedlo Langada (1524 m) v masíve Taygetos (Profitis Ilias – 2404 m).

Po stopách gréckej mytológie v horskej skupinka Taygetos

fanúšikovia horských scenérii by nemali vynechať výstup na najvyšší vrch pohoria, nazvaný po biblickom prorokovi Eliášovi. Fyzicky zdatným cestovateľom so skúsenosťami s vysokohorskou turistikou sa ponúka neznačkovaná trasa po hlavnom hrebeni horskej skupiny Taygetos. Pomenovanie pohoria pochádza od nymfy Taygeté (jednej z Plejád doprevádzajúcich bohyňu Artemis), ktorá bola dcéry Titana Atlasa a Pléiony (s bohom Diom mala neskôr syna Lakedaimóna, ktorý založil Spartu).

Lákavé Mykény a fotogenický Korintský prieplav na severu Peloponézu

O čosi severnejšie upútajú ruiny legendárneho starogréckeho mesta Mykény. Na severovýchodnom konci polostrova nájdete vynikajúci Korint s rovnomenným Korintským kanálom (s dĺžkou 6 km, šírkou 21 m a maximálnou výškou 63 m) – umelo vytvoreným prieplavom oddeľujúcim Peloponéz od zvyšku pevninského Grécka a spájajúcim Íonske more s Egejským morom.

0