VLetenky

Južná Kórea s Turkish Airlines od 421 EUR

Jeju
Čarovný ostrov Jeju, kúzelné najväčšie juhokórejské súostrovie (foto: Emy ^^/Flickr/CC BY 2.0)

Famóznu Južnú Kóreu i pozoruhodnú demilitarizovanú zónu vo vedľajšej Severnej Kórei (DMZ) možno spoznať (aj počas letných prázdnin) zásluhou Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do juhokórejskej metropoly Soul sú v predaji za 421 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. februára do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Kórei nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. júla (sobota) a návrat z juhokórejského Soulu (ICN) dňa 11. júla 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Praha – Soul za 421 EUR (04.07.-11.07.2015)
Praha – Soul za 430 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Soul za 437 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Soul za 438 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Soul za 12207 CZK (rezervácia v ČJ)

Južná Kórea

Pulzujúci Soul

Rušný viac ako 10,5-miliónový Soul, v ktorého mestskej aglomerácii žije okolo 25 miliónov obyvateľov, Vás čaká v severozápadnej partii krajiny. Môže byť vcelku výhodným východiskovým miestom na návštevu impresívnej demilitarizovanej zóny (DMZ) medzi Južnou Kóreou a Severnou Kóreou – skúste lokalitu Panmunjom. Neobíďte ani severovýchodnú oblasť s fascinujúcim národným parkom Seoraksan, kde naďabíte na dych berúce horské scenérie a nenechajte si ujsť ani očarujúce východné pobrežie s nádhernými plážami. Zo samotného Soulu sa núkajú prelety do susedného Japonska (s low costovou leteckou spoločnosťou spoločnosťou Peach Aviation).

Kontrastný Busan

Vynikajúci 3,6-miliónový Busan, druhé najľudnatejšie sídlo Južnej Kórei, nájdete na juhu pôsobivého Kórejského polostrova. Neveľmi vzdialené Japonsko oddeľuje od Busanu okolo 200 km (asi tri hodiny rýchloloďou) a neďaleký japonský ostrov Cušima len čosi viac ako 50 km (necelé dve hodiny lodnou dopravou). V samotnom Busane Vás očakávajú ultramoderné štvrte, ktoré ostro kontrastujú s prekrásnymi historickými chrámami a veľmi príjemnými morskými plážami.

Grandiózne Jeju

Okúzľujúci kórejský ostrov (sopečného pôvodu) Jeju alias Jejudo skrýva množstvo cestovateľských špecialít. Okrem najvyššej hory Južnej Kórei, majestátneho masívu Mt. Halla/Hallasan (1950 m) v rovnomennom národnom parku tu naďabíte na gigantické vodopády, idylické jazerá i impozantné pláže. Tí, čo radi skúšajú šťastenu, nájdu šancu v jednom z mnohých kasín v populárnom Jeju City.

0