VLetenky

Južná Kórea s Qatar Airways od 353 EUR

Soul
Grandiózne nočné zákutia juhokórejskej metropoly Soul (foto: Philippe Teuwen/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Famóznu Južnú Kóreu i znamenitú demilitarizovanú zónu vo vedľajšej Severnej Kórei (DMZ) máte možnosť uvidieť pri využití ponuky Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhokórejského hlavného mesta Soul kúpite za 353 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú cesty v období od 15. januára do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v čase od polky januára do konca júna 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Kórei nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. marca a návrat z juhokórejského Soulu (ICN) dňa 17. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Soul za 353 EUR (03.03.-17.03.2016)
Budapešť – Soul za 358 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Soul za 111700 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Soul za 374 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Soul za 10049 CZK (rezervácia v ČJ)

Južná Kórea

Rušný Soul

Pulzujúci vyše 10,5-miliónový Soul, v ktorého mestskej aglomerácii žije okolo 25 miliónov obyvateľov, Vás očakáva v severozápadnej časti krajiny. Môže byť celkom výhodným východiskovým miestom na prehliadku pôsobivej demilitarizovanej zóny (DMZ) medzi Južnou Kóreou a Severnou Kóreou – skúste lokalitu Panmunjom. Nevynechajte ani severovýchodnú oblasť s fantastickým národným parkom Seoraksan, kde natrafíte na dych berúce horské scenérie a nenechajte si ujsť ani čarovné východné pobrežie s prekrásnymi plážami. Zo samotného Soulu sa ponúkajú prelety do susedného Japonska (s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou spoločnosťou Peach Aviation).

Kontrastný Busan

Vynikajúci 3,6-miliónový Busan, druhé najľudnatejšie sídlo Južnej Kórei, nájdete na juhu impresívneho Kórejského polostrova. Neveľmi vzdialené Japonsko delí od Busanu okolo 200 km (asi tri hodiny rýchloloďou) a neďaleký japonský ostrov Cušima iba niečo vyše 50 km (necelé dve hodiny lodnou dopravou). V samotnom Busane Vás čakajú ultramoderné štvrte, ktoré ostro kontrastujú s nádhernými historickými chrámami a veľmi pohodovými morskými plážami.

Kúzelné Jeju

Čarovný kórejský ostrov (sopečného pôvodu) Jeju alias Jejudo ukrýva množstvo cestovateľských pozoruhodností. Okrem najvyššej hory Južnej Kórei, impozantného masívu Mt. Halla/Hallasan (1950 m) v rovnomennom národnom parku tu naďabíte na obrovské vodopády, idylické jazerá aj majestátne pláže. Tí, čo radi pokúšajú šťastenu, nájdu svoju príležitosť v jednom z mnohých kasín v obľúbenom Jeju City.

0