VLetenky

Južná Kórea s LOT Polish Airlines od 508 EUR

Jeju do
Ostrov Jeju – „Vrch vychádzajúceho Slnka“ Seongsan Ilchulbong (foto: Republic of Korea/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Východoázijskú Južnú Kóreu si máte šancu pozrieť v rámci priameho spojenia spoločnosti LOT Polish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety do juhokórejskej metropoly Soul sa dajú kúpiť za 466 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 27. januára do 26. decembra 2023, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Trasy v predaji:
Dostupnosť (priamych) letov v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2023.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 8. novembra a návrat z juhokórejského Soulu (SEL) dňa 22. novembra 2023.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Soul za 508 EUR (08.11.-22.11.2023 / priamy let)

BUD-ICN
Budapešť, Maďarsko – Soul, Južná Kórea (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Južná Kórea

Rušný Soul

Pulzujúci 10,5-miliónový Soul, v ktorého mestskej aglomerácii žije okolo 25 miliónov obyvateľov, Vás očakáva v severozápadnej časti krajiny. Môže byť celkom výhodným východiskovým miestom na návštevu pôsobivej demilitarizovanej zóny (DMZ) medzi Južnou Kóreou a Severnou Kóreou – skúste lokalitu Panmunjom. Nevynechajte ani severovýchodnú oblasť s fantastickým národným parkom Seoraksan, kde natrafíte na dych berúce horské scenérie a nenechajte si ujsť ani okúzľujúce východné pobrežie s prekrásnymi plážami. Zo samotného Soulu sa ponúkajú prelety do susedného Japonska (s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou spoločnosťou Peach Aviation).

Kontrastný Busan

Výborný 3,6-miliónový Busan, druhé najľudnatejšie sídlo Južnej Kórei, nájdete na juhu impresívneho Kórejského polostrova. Neveľmi vzdialené Japonsko delí od Busanu okolo 200 km (asi tri hodiny rýchloloďou) a neďaleký japonský ostrov Cušima len niečo cez 50 km (necelé dve hodiny lodnou dopravou). V samotnom Busane Vás čakajú ultramoderné štvrte, ktoré ostro kontrastujú s nádhernými historickými chrámami a vskutku pohodovými morskými plážami.

Fenomenálne Jeju

Očarujúci kórejský ostrov (sopečného pôvodu) Jeju alias Jejudo ukrýva mnoho cestovateľských pozoruhodností. Okrem najvyššej hory Južnej Kórei, impozantného masívu Mt. Halla/Hallasan (1950 m) v rovnomennom národnom parku tu narazíte na gigantické vodopády, idylické jazerá i majestátne pláže. Pokušitelia šťasteny, nájdu svoju príležitosť jednom z množstva kasín v populárnom Jeju City.

0