VLetenky

Južná Kórea s Alitaliou od 173 EUR

Seoraksan
Národný park Seoraksan na severovýchode Južnej Kórei (foto: mendhak/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Znamenitú Južnú Kóreu aj pozoruhodnú demilitarizovanú zónu vo vedľajšej Severnej Kórei (DMZ) máte šancu vzhliadnuť pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti Alitalia z leteckej aliancie Sky Team.

Spiatočné letenky do juhokórejskej metropoly Soul sú v predaji za 126 GBP (alebo v prepočte cca 173 EUR) s odletom z Budapešti a návratom do Londýna. Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 1. marca do 30. júna 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 13. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Kórei môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. júna a návrat z juhokórejského Soulu (ICN) do Londýna (LON) dňa 14. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Soul – Londýn za 126 GBP (06.06.-14.06.2015)
Budapešť – Soul – Londýn za 173 EUR (rezervácia v AJ)
Budapešť – Soul – Londýn za 176 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Soul – Londýn za 186 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Soul – Londýn za 188 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Soul – Londýn za 5155 CZK (rezervácia v ČJ)

Letecký prískok do Londýna

Pri využití spomínanej ponuky možno ťažiť z výbornej leteckej dostupnosti Londýna z nášho regiónu nízkonákladovými dopravcami. Na londýnske letisko Luton doputujete za rozumnú sumu z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z maďarskej Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cene, núka takisto britská letecká spoločnosť Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate aj zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Priamo na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky (opäť za trochu vyššiu sumu) Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Južná Kórea

Rušný Soul

pulzujúci vyše 10,5-miliónový Soul, v ktorého mestskej aglomerácii žije okolo 25 miliónov obyvateľov, Vás očakáva v severozápadnej časti krajiny. Môže byť celkom výhodným východiskovým miestom na návštevu pôsobivej demilitarizovanej zóny (DMZ) medzi Južnou Kóreou a Severnou Kóreou – skúste lokalitu Panmunjom. Nevynechajte ani severovýchodnú oblasť s fantastickým národným parkom Seoraksan, kde natrafíte na dych berúce horské scenérie a nenechajte si ujsť ani okúzľujúce východné pobrežie s prekrásnymi plážami. Zo samotného Soulu sa ponúkajú prelety do susedného Japonska (s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou spoločnosťou Peach Aviation).

Kontrastný Busan

Excelentný 3,6-miliónový Busan, druhé najľudnatejšie sídlo Južnej Kórei, nájdete na juhu impresívneho Kórejského polostrova. Neveľmi vzdialené Japonsko delí od Busanu okolo 200 km (asi tri hodiny rýchloloďou) a neďaleký japonský ostrov Cušima iba niečo vyše 50 km (necelé dve hodiny lodnou dopravou). V samotnom Busane Vás čakajú ultramoderné štvrte, ktoré ostro kontrastujú s nádhernými historickými chrámami a veľmi pohodovými morskými plážami.

Fenomenálne Jeju

Očarujúci kórejský ostrov (sopečného pôvodu) Jeju alias Jejudo ukrýva mnoho cestovateľských pozoruhodností. Okrem najvyššej hory Južnej Kórei, impozantného masívu Mt. Halla/Hallasan (1950 m) v rovnomennom národnom parku tu natrafíte na gigantické vodopády, idylické jazerá i majestátne pláže. Tí, čo radi skúšajú šťastenu, nájdu príležitosť v jednom z mnohých kasín v populárnom Jeju City.

0