VLetenky

Južná Kórea s Aeroflotom od 432 EUR

Jeju
Kúzelný ostrov Jeju, čarovné najväčšie juhokórejské súostrovie (foto: Republic of Korea/Flickr)

Znamenitú Južnú Kóreu i pozoruhodnú demilitarizovanú zónu vo vedľajšej Severnej Kórei (DMZ) možno vzhliadnuť vďaka Aeroflotu z leteckej aliancie Sky Team (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do juhokórejskej metropoly Soul sú v predaji za 432 EUR s odletom z Budapešti. V cene 435 EUR sa dá letieť aj z pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú cesty do 28. marca 2015 (s výnimkou blackoutu 20.12.2014.-12.01.2015 a 05.03.-10.03.2015), min. dobu pobytu 2 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu vyplývajúcu z tarifných podmienok a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. v priebehu zimného letového poriadku).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Južnej Kórei nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. februára a návrat z juhokórejského Soulu (ICN) dňa 10. februára 2015 (za 432 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Kórei môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 3. februára a návrat z juhokórejského Soulu (ICN) dňa 10. februára 2015 (za 435 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Soul za 432 EUR (03.02.-10.02.2015)
Budapešť – Soul za 12173 CZK (rezervácia v ČJ)

Praha – Soul za 435 EUR (03.02.-10.02.2015)
Praha – Soul za 12198 CZK (rezervácia v ČJ)

Južná Kórea

Rušný Soul

Pulzujúci vyše 10,5-miliónový Soul, v ktorého mestskej aglomerácii žije okolo 25 miliónov obyvateľov, Vás očakáva v severozápadnej časti krajiny. Môže byť celkom výhodným východiskovým miestom na návštevu pôsobivej demilitarizovanej zóny (DMZ) medzi Južnou Kóreou a Severnou Kóreou – skúste lokalitu Panmunjom. Nevynechajte ani severovýchodnú oblasť s fantastickým národným parkom Seoraksan, kde natrafíte na dych berúce horské scenérie a nenechajte si ujsť ani okúzľujúce východné pobrežie s prekrásnymi plážami. Zo samotného Soulu sa ponúkajú prelety do susedného Japonska (s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou spoločnosťou Peach Aviation).

Kontrastný Busan

Excelentný 3,6-miliónový Busan, druhé najľudnatejšie sídlo Južnej Kórei, nájdete na juhu impresívneho Kórejského polostrova. Neveľmi vzdialené Japonsko delí od Busanu okolo 200 km (asi tri hodiny rýchloloďou) a neďaleký japonský ostrov Cušima iba niečo vyše 50 km (necelé dve hodiny lodnou dopravou). V samotnom Busane Vás čakajú ultramoderné štvrte, ktoré ostro kontrastujú s nádhernými historickými chrámami a veľmi pohodovými morskými plážami.

Očarujúce Jeju

Grandiózny kórejský ostrov (sopečného pôvodu) Jeju alias Jejudo ukrýva mnoho cestovateľských pozoruhodností. Okrem najvyššej hory Južnej Kórei, impozantného masívu Mt. Halla/Hallasan (1950 m) v rovnomennom národnom parku tu narazíte na gigantické vodopády, idylické jazerá i majestátne pláže. Tí, čo radi pokúšajú šťastenu, nájdu šancu v jednom z množstva kasín v obľúbenom Jeju City.

0