VLetenky

Južná Dakota s Iberiou od 396 EUR

Južná Dakota
Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch prezidentov USA (foto: skeeze/Pixabay/CC0)

Do Južnej Dakoty na americkom stredozápade možno zamieriť s ponukou spoločnosti Iberia v spolupráci s American Airlines – aliančným partnerom z Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Sioux Falls v americkom štáte South Dakota sú v predaji za 396 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.09.-16.12.2016 a 09.01.-22.03.2017, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 3. augusta (či do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Dakoty nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. septembra a návrat zo Sioux Falls (FSD) dňa 18. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sioux Falls za 396 EUR (04.09.-18.09.2016)

Južná Dakota

Znamenitá South Dakota Vás očakáva v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí s Montanou a Wyomingom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Nebraskou na juhu, s Iowou a Minnesotou na východe, ako i so Severnou Dakotou na severe. Americký veľtok Missouri prakticky delí Južnú Dakotu na západnú a východnú polku, v centrálnej partii preteká cez juhodakotské hlavné mesto Pierre, kým na juhu (resp. juhovýchode) vytvára hranicu medzi štátmi South Dakota a Nebraska v pohodovej oblasti Missouri National Recretaional River.

V dostupnej vzdialenosti smerom na sever od spomínanej oblasti narazíte na Big Sioux River na najľudnatejšie mesto Južnej Dakoty, pozoruhodné Sioux Falls. Tie najväčšie cestovateľské pozoruhodnosti Vás však čakajú na juhozápade blízko Rapid City. Zrejme nevynecháte preslávenú horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Neobíďte ani neďaleký fascinujúci národný park Badlands N.P.

0