VLetenky

Južná Dakota s Delta Air Lines za 448 EUR

Južná Dakota
Juhodakotský Badlands National Park (foto: U.S. Department of Agriculture/Flickr/CC BY 2.0)

Do Južnej Dakoty na americkom stredozápade máte šancu zavítať s ponukou spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s holandským KLM – aliančným partnerom zo Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Sioux Falls v americkom štáte South Dakota sa dajú kúpiť za 448 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. V cene 452 EUR doletíte i do Rapid City.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 4. apríla do 22. mája 2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedeného času platnosti tarifu.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Dakoty nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 6. mája a návrat z Sioux Falls (FSD) dňa 17. mája 2016.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. mája a návrat z Rapid City (RAP) do Viedne (VIE) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sioux Falls za 448 EUR (06.05.-17.05.2016)
Viedeň – Rapid City za 452 EUR (03.05.-17.05.2016)

Južná Dakota

Famózna South Dakota Vás čaká v stredozápadnej partii Spojených štátov amerických. Susedí s Montanou a Wyomingom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Nebraskou na juhu, s Iowou a Minnesotou na východe, ako aj so Severnou Dakotou na severe. Americký veľtok Missouri v podstate rozdeľuje Južnú Dakotu na západnú a východnú polovicu, v centrálnej časti preteká cez juhodakotské hlavné mesto Pierre, zatiaľ čo na juhu (resp. juhovýchode) tvorí hranicu medzi štátmi South Dakota a Nebraska v príjemnej oblasti Missouri National Recretaional River.

V dostupnej vzdialenosti smerom na sever od spomínanej oblasti natrafíte na Big Sioux River na najľudnatejšie mesto Južnej Dakoty, pozoruhodné Sioux Falls. Tie najväčšie cestovateľské špeciality Vás však očakávajú na juhozápade blízko Rapid City. Pravdepodobne neobídete legendárnu horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Nevynechajte ani neďaleký fantastický národný park Badlands N.P.

0