VLetenky

Južná Dakota s Delta Air Lines od 448 EUR

Mount Rushmore Monument
Mt Rushmore s tvárami štyroch prezidentov USA (foto: National Park Service/Wikimedia Commons/CC0)

Do Južnej Dakoty na americkom stredozápade máte príležitosť zamieriť s tarifom spoločnosti Delta Air Lines v spolupráci s holandským KLM – aliančným partnerom zo Sky Team (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Sioux Falls v americkom štáte South Dakota sú v predaji za 448 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. V cene 452 EUR doletíte aj do Rapid City.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 4. apríla do 22. mája 2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Dakoty nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 6. mája a návrat z Sioux Falls (FSD) dňa 17. mája 2016.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. mája a návrat z Rapid City (RAP) do Viedne (VIE) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Sioux Falls za 448 EUR (06.05.-17.05.2016)
Viedeň – Rapid City za 452 EUR (03.05.-17.05.2016)

Južná Dakota

Znamenitá South Dakota Vás očakáva v stredozápadnej časti Spojených štátov amerických. Susedí s Montanou a Wyomingom na západe, s Arizonou na juhozápade, s Nebraskou na juhu, s Iowou a Minnesotou na východe, ako i so Severnou Dakotou na severe. Americký veľtok Missouri prakticky delí Južnú Dakotu na západnú a východnú polovicu, v centrálnej partii preteká cez juhodakotské hlavné mesto Pierre, kým na juhu (resp. juhovýchode) vytvára hranicu medzi štátmi South Dakota a Nebraska v pohodovej oblasti Missouri National Recretaional River.

V dostupnej vzdialenosti smerom na sever od spomínanej oblasti naďabíte na Big Sioux River na najľudnatejšie mesto Južnej Dakoty, pozoruhodné Sioux Falls. Tie najväčšie cestovateľské pozoruhodnosti Vás však čakajú na juhozápade blízko Rapid City. Zrejme nevynecháte preslávenú horu Mount Rushmore s vytesanými tvárami štyroch amerických prezidentov (G. Washington, T. Jefferson, T. Roosewelt a A. Lincoln). Neobíďte ani neďaleký fascinujúci národný park Badlands N.P.

0