VLetenky

Južná Austrália s Qatar Airways od 640 EUR

Južná Austrália
Idylické scenérie malebnej oblasti Adelaide Hills (foto: Juan Alberto Garcia Rivera/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu nielen pohodovej Južnej Austrálie máte príležitosť využiť zaujímavý tarif päťhviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do austrálskeho veľkomesta Adelaide (v štáte South Australia) sa dajú kúpiť za 640 EUR s odletom z rakúskej Viedne a návratom do nemeckého Berlína.

Tarifné podmienky určujú cesty od 15. januára do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 6. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku mája do polovice júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Južnej Austrálie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 4. mája s návratom z austrálskeho Adelaide (ADL) do Berlína (BER) dňa 21. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Adelaide – Berlín za 640 EUR (04.05.-21.05.2016)
Viedeň – Adelaide – Berlín za 650 EUR (rezervácia v NJ)

Doprava do Berlína

Ako sa dopraviť do nemeckého hlavného mesta letecky?

Na letecký prískok do Berlína možno využiť doleuvedené varianty:

– z Bratislavy (BTS) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Ryanair (od 27.10.2015 denne)
– z Viedne (VIE) alebo z Budapešti (BUD) na Berlín-Schönefeld (SXF) s Easy Jet (4x za týždeň)
– s Air Berlin na TXL z Viedne (5x denne)/Budapešti (2x denne)/Prahy (3x denne)/Krakova (3x denne)

Ako docestovať do nemeckej metropoly po zemi?

Na pozemný presun do Berlína (resp. viceversa) sa dajú využiť nasledovné alternatívy:
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 29 EUR z Bratislavy (za túto cenu nočné vlaky)
– (nočným) autobusom Flixbus od 29,50 EUR z Bratislavy, zastavujúcim aj na SXF (od 19 EUR z Prahy)
– pravidelnou autobusovou linkou Orangeways od 34 EUR z Bratislavy (od 20 EUR z Prahy)

Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými možnosťami, zastavte sa v geniálnom “tropickom letovisku” Tropical Islands (neďaleko Berlína), kde Flixbus zastavuje na linke z Prahy.

Južná Austrália

Pulzujúca 1,2-miliónová metropola štátu South Australia, rušné Adelaide, má status piateho najľudnatejšieho sídla Austrálie. Smerom na juh od tohto impresívneho mesta nájdete skvelý Kangaroo Island, kde máte možnosť pozorovať gigantické množstvo voľne sa pohybujúcej divokej zveri. Opačným smerom Vás očakáva rozsiahly masív dramatického pohoria Flinders Range.

Pokiaľ sa vydáte po Stuart Highway do vnútrozemského Alice Springs, zhruba na polceste natrafíte na pútavé mestečko Coober Pedy, známe ako “svetová opálová metropola”. V tomto meste, ktoré azda poznáte z apokalyptických filmov zo série Mad Max (v hlavnej úlohe s hercom austrálskeho pôvodu Melom Gibsonom), skúste prenocovať v unikátnych “podzemných ubytovacích zariadeniach”.

0