VLetenky

Juhozápadná Kolumbia s Air France od 642 EUR

Ipiales
“Santuario de Las Lajas” pri Ipiales (foto: GameOfLight/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

S ponukou holdingu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (v spolupráci s partnermi) sa máte možnosť vypraviť (nielen) na kolumbijský juhozápad (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kolumbijského mesta Pasto (department Nariño) sú v predaji za 798 USD (alebo v prepočte cca 642 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 31.01.-23.06. a 29.08.-10.12.2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od začiatku mája do začiatku júna a od začiatku septembra do konca novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do juhozápadnej Kolumbie nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. mája s návratom z kolumbijského Pasto (PSO) dňa 22. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Pasto (Nariño) za 798 USD / 642 EUR (08.05.-22.05.2018)

VIE-PSO

Nariño (Kolumbia)

“Rovníkový” department Nariño na kolumbijskom juhozápade nájdete v susedstve Pacifiku (smerom na západ), Ekvádoru (na juhu), ako aj ďalších miestnych administratívnych oblastí Putumayo (na východe) a Cauca (na severe). Pulzujúce polmiliónové Pasto (2527 m) alias San Juan de Pasto, správne centrum, Vás čaká v centrálnej časti regiónu na úpätí stratovulkánu Galeras (4276 m).

Vnútrozemské Ipiales

Asi o 80 km južnejšie od Pasto Vás (v relatívne neveľkej vzdialenosti od ekvádorskej hranice) od privíta 125-tisícové horské Ipiales (2898 m), tretie najväčšie regionálne sídlo departmentu. Nenechajte ujsť neďalekú skalnú katedrálu Las Lajas, ktorá sa zaraďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci monument, vybudovaný v dramatickom kaňone rieky Guaitára, spája oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Pacifické Tumaco

V pobrežnej oblasti na brehoch Tichého oceánu na západe Kolumbie (nazývanej i “Pacifica”), narazíte aj na pútavé 200-tisícové Tumaco (druhé najľudnatejšie mesto Nariño), označované aj ako “La Perla Del Pacifico”. V tomto kolumbijskom kúte (mimo najviac vychodených cestovateľských chodníčkov) upúta svojimi plážovými scenériami Playa del Bajito či ostrov Isla la Viciosa. Zaujme aj letisko “La Florida” svojou ostrovnou polohou, spojené s pevninou sériou mostov.

0