VLetenky

Juhokórejský ostrov Jeju s Air China od 449 EUR

Jeju do
Čarovný ostrov Jeju, kúzelné najväčšie juhokórejské súostrovie (foto: KevinYi/Pixabay/CC0)

Famózny juhokórejský ostrov Jeju máte príležitosť spoznať (nielen v priebehu jesene) pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na súostrovie Jeju sa dajú kúpiť za 449 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Mníchova. V cene 468 EUR možno zvoliť návrat do Barcelony (pozri poznámku pri rezervácii letenky).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú cesty v období 01.09.-20.12.2015 a 28.12.2015-26.03.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky na ostrov Jeju nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra a návrat z juhokórejského Jeju City (CJU) do Mníchova (MUC) dňa 12. novembra 2015 (za 449 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra a návrat z juhokórejského Jeju City (CJU) do Barcelony (BCN) dňa 12. novembra 2015 (za 468 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Jeju City – Mníchov za 449 EUR (04.11.-12.11.2015)
Budapešť – Jeju City – Mníchov za 476 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Jeju City – (Viedeň) – Barcelona za 468 EUR (04.11.-12.11.2015)
Budapešť – Jeju City – (Viedeň) – Barcelona za 496 EUR (rezervácia v NJ)

Pozn.: Pravidelné spojenie Air China CA 841 na trase z čínskeho Pekingu (PEK) do španielskej (katalánskej) Barcelony (BCN) obsahuje (pri ceste späť z Južnej Kórei do Európy) “palivové medzipristátie” vo Viedni (VIE) v dĺžke 01:40 hod (od 05:45 do 07:25), počas ktorého cestujúci opúšťajú priestory lietadla A330 (z dôvodu ukončenia letu, resp. z nutnosti čakania v tranzitnom priestore)

Doprava do/z Nemecka

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) máte šancu využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus od 26,50 EUR z Bratislavy (od 19 EUR z Viedne)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 39 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne s Railjet)

Južná Kórea

Pulzujúci Soul

Rušný viac ako 10,5-miliónový Soul, v ktorého mestskej aglomerácii žije okolo 25 miliónov obyvateľov, Vás čaká v severozápadnej partii krajiny. Môže byť vcelku vhodným východiskovým miestom na návštevu impresívnej demilitarizovanej zóny (DMZ) medzi Južnou Kóreou a Severnou Kóreou – skúste lokalitu Panmunjom. Neobíďte ani severovýchodnú oblasť s fascinujúcim národným parkom Seoraksan, kde naďabíte na dych berúce horské scenérie a nenechajte si ujsť ani očarujúce východné pobrežie s nádhernými plážami. Zo samotného Soulu sa núkajú prelety do susedného Japonska (s low costovou leteckou spoločnosťou spoločnosťou Peach Aviation).

Kontrastný Busan

Vynikajúci 3,6-miliónový Busan, druhé najľudnatejšie sídlo Južnej Kórei, nájdete na juhu pôsobivého Kórejského polostrova. Neveľmi vzdialené Japonsko oddeľuje od Busanu okolo 200 km (asi tri hodiny rýchloloďou) a neďaleký japonský ostrov Cušima len čosi viac ako 50 km (necelé dve hodiny lodnou dopravou). V samotnom Busane Vás očakávajú ultramoderné štvrte, ktoré ostro kontrastujú s prekrásnymi historickými chrámami a vskutku príjemnými morskými plážami.

Geniálne Jeju

Okúzľujúci kórejský ostrov (sopečného pôvodu) Jeju alias Jejudo skrýva množstvo cestovateľských špecialít. Okrem najvyššej hory Južnej Kórei, majestátneho masívu Mt. Halla/Hallasan (1950 m) v rovnomennom národnom parku tu narazíte na gigantické vodopády, idylické jazerá i impozantné pláže. Tí, čo radi skúšajú šťastenu, nájdu svoju šancuv jednom z mnohých kasín v obľúbenom Jeju City.

0