VLetenky

Juhoafrický Kruger National Park s British Airways od 541 EUR

Kruger National Park
“Ranný strečing” v obdivuhodnom národnom parku Kruger N.P. (foto: David Siu/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste pri návšteve JAR skôr zamierili priamejšie k jednej z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na planéte – grandiózneho Kruger N.P. (a prípadne si odskočili k Indického oceánu do neďalekého Mozambiku), máte šancu využiť ponuku British Airways v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do juhoafrického mesta Nelspruit pri okraji Kruger N.P. kúpite za 541 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Za príplatok možno letieť i z Budapešti, z Krakova či z Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.11.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 9. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. v priebehu zimného letového poriadku).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kruger National Park nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 11. novembra s návratom z juhoafrického Nelspruit (MQP) dňa 25. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Nelspruit za 541 EUR (11.11.-25.11.2015)
Praha – Nelspruit za 565 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Nelspruit za 571 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Nelspruit za 15325 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (ležiaci v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, malebného Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou sa v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0