VLetenky

Juhoafrický Johannesburg s British Airways od 461 EUR

Drakensberg
Drakensberg (Cathedral Peak) v blízkosti hranice s Lesothom (foto: Gareth Williams/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo grandióznej JAR máte možnosť uvidieť vďaka ponuke spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Johannesburgu sú v predaji za 461 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Za neveľký príplatok sa dá letieť z viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.11.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 17. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. počas zimného letového poriadku okrem “sviatkov”).

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. novembra s návratom z juhoafrického Johannesburgu (JNB) dňa 25. novembra 2015 (od 461 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky do Juhoafrickej republiky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 11. novembra s návratom z juhoafrického Johannesburgu (JNB) dňa 25. novembra 2015 (od 469 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 461 EUR (11.11.-25.11.2015)
Budapešť – Johannesburg za 478 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Johannesburg za 483 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg za 12833 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Johannesburg za 469 EUR (11.11.-25.11.2015)
Viedeň – Johannesburg za 496 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Johannesburg za 501 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Johannesburg za 13312 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva relatívne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie situovanej krajiny na svete podľa svojho najnižšie položeného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne neobíďte výborné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s mgickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde “si podávajú ruky” vody Atlantiku a Indického oceánu).

0