VLetenky

Juhoafrický Durban s Turkish Airlines od 511 EUR

Durban
Scenérie Dairy Beach v juhoafrickom meste Durban (foto: Bgabel/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné bohatstvo nielen pobrežných oblastí Indického oceánu v JAR máte šancu objaviť s ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Durban (na brehoch Indického oceánu) sú v predaji za 511 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Za podobnú sumu možno letieť aj z Budapešti či z Prahy.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 5. novembra 2015 do 30. júna 2016 (s výnimkou odletov v čase 20.12.-31.12.2015 a návratov v dobe 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného obdobia platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 9. novembra s návratom z juhoafrického Durbanu (DUR) dňa 23. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Durban za 511 EUR (09.11.-23.11.2015)
Viedeň – Durban za 543 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Durban za 14509 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva skvelý Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. I vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne pohodovým podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice fenomenálnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, malebného Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie situovanej krajiny sveta podľa svojho najnižšie sa nachádzajúceho miesta v nadmorskej výške 1400 m. Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou sa v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne nevynechajte výborné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde “si podávajú ruky” vody Atlantiku a Indického oceánu).

0