VLetenky

Juhoafrický Durban s KLM od 547 EUR

JAR
Obdivuhodné prímorské scenérie juhoafrického mesta Durban (foto: Vince Smith/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné poklady geniálnej JAR máte možnosť odhaliť s ponukou holdingu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Durban (na brehoch Indického oceánu) v provincii KwaZulu-Natal sú v predaji za 547 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.11.-15.12.2015 a 11.01.-18.03.2016 (s ukončením ciest do 25.03.2016), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne v prvom kvartáli roku 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do JAR môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 21. januára s návratom z juhoafrického Durbanu (DUR) dňa 5. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Durban za 547 EUR (21.01.-05.02.2016)
Budapešť – Durban za 570 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Durban za 175800 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Durban za 576 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Durban za 15407 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. Aj zásluhou svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice grandióznej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou sa v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte vynikajúce pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0