VLetenky

Juhoafrický Cape Town s Austrian Airlines od 527 EUR

South Africa
Clifton Beach blízko veľkomesta Cape Town (foto: warrenski/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodné klenoty Juhoafrickej republiky máte možnosť spoznať v rámci priameho (sezónneho) spojenia v réžii spoločnosti Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné priame lety do Cape Town sa predávajú za 527 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 23. októbra 2021 do 31. marca 2022, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od novembra 2021 do februára 2022.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Juhoafrickej republiky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 14. decembra s návratom z Cape Town (CPT) dňa 28. decembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cape Town za 527 EUR (14.12.-28.12.2021 / priamy let)

VIE-CPT
Viedeň, Rakúsko – Cape Town, JAR (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa pretínajú na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Vrcholom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na planéte (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice grandióznej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, výborného Svazijska a malebného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta – a to v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite neobíďte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane celkom fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0