VLetenky

Juhoafrická republika s Turkish Airlines od 472 EUR

South Africa
Grandiózne scenérie Tafelberg a pobrežia v Cape Town (foto: Diriye Amey/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo fenomenálnej Juhoafrickej republiky máte šancu uvidieť aj zásluhou ponuky spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Cape Town kúpite za 343 GBP (alebo v prepočte cca 472 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Za rovnakú sumu sa dá letieť taktiež do Johannesburgu na severe JAR.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 1. októbra 2015 do 15. marca 2016 (s výnimkou blackoutu pre odlety v dobe 23.12.-31.12.2015 a návraty v období 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä (s odletmi) v priebehu novembra 2015, ako aj februára a marca 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Juhoafrickej republiky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z Cape Town (CPT) dňa 17. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cape Town za 343 GBP (03.11.-17.11.2015)
Viedeň – Cape Town za 500 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Cape Town za 505 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Cape Town za 13634 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva skvelý Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadäzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, vynikajúceho Svazijska a malebného Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vcelku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0