VLetenky

Juhoafrická republika s Turkish Airlines od 427 EUR

Kapské Mesto
Oblasť Camps Bay v širšej mestskej aglomerácii Cape Town (foto: cocoparisienne/Pixabay/CC0)

Za prírodným bohatstvom grandióznej JAR sa máte možnosť vypraviť s ponukou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance aj s odletom zo slovenských Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Cape Town kúpite za 427 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 10. apríla do 9. júna 2018, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 28. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice apríla do konca mája 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 30. apríla s návratom z juhoafrického Cape Town (CPT) dňa 10. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Košice – Cape Town za 427 EUR (30.04.-10.05.2018)

KSC-CPT

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva úžasný Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Vrcholom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR môže byť výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšie situovaného miesta (v nadmorskej výške 1400 m). Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa prelínajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0