VLetenky

Juhoafrická republika s Turkish Airlines od 417 EUR

Dračie hory
Grandiózne scenérie neuveriteľne fotogenických Dračích hôr (foto: Steve Slater/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné poklady geniálnej Juhoafrickej republiky máte príležitosť spoznať zásluhou leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Johannesburgu sa predávajú za 417 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety od 1. februára do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas budúceho zimného letového poriadku (od novembra 2015).

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Juhoafrickej republiky nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 8. novembra s návratom z Johannesburgu (JNB) dňa 22. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 417 EUR (08.11.-22.11.2015)
Budapešť – Johannesburg za 417 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Johannesburg za 425 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg za 11861 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva pomerne pohodovým podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú aj hranice príjemnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, vynikajúceho Mozambiku, malebného Svazijska a famózneho Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory (a samotné hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie položeného miesta v nadmorskej výške 1400 m). Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcu sa v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane veľmi fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0