VLetenky

Juhoafrická republika s Qatar Airways od 512 EUR

Table Mountain
Scenérie Tafelberg (1085 m) nad Cape Town (foto: Juan Alberto Garcia Rivera/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné poklady geniálnej Juhoafrickej republiky máte možnosť spoznať aj zásluhou 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do Johannesburgu sa predávajú za 378 GBP (alebo v prepočte cca 512 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Za príplatok niekoľko EUR možno letieť aj do Kapského Mesta.

Tarifné podmienky určujú odlety od 7. apríla do 10. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 01.08..-07.08.2015), min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 2 mesiace a predaj do 6. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. od apríla do decembra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 30. apríla s návratom z Johannesburgu (JNB) dňa 10. mája 2015 (za 512 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. apríla s návratom z Kapského Mesta/Cape Town (CPT) dňa 10. mája 2015 (za 518 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Johannesburg za 374 GBP (30.04.-10.05.2015)
Viedeň – Johannesburg za 526 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Viedeň – Johannesburg za 526 EUR (rezervácia v NJ)

Viedeň – Cape Town za 378 GBP (30.04.-10.05.2015)
Viedeň – Cape Town za 533 EUR (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Viedeň – Cape Town za 550 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Cape Town za 15015 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, malebného Mozambiku, znamenitého Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0