VLetenky

Juhoafrická republika s Qatar Airways od 495 EUR

Table Mountain
Dych berúce scenérie masívu Tafelberg a pobrežia v Cape Town (foto: Diriye Amey/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo fenomenálnej JAR máte príležitosť spoznať s 5* spoločnosťou Qatar Airways z aliancie Oneworld, aktuálne (podľa Sky Trax) najlepšej svetovej aerolínie (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Johannesburgu sa predávajú za 495 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. septembra 2015 do 31. marca 2016, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od septembra 2015 do marca 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z juhoafrického Johannesburgu (JNB) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 495 EUR (04.11.-18.11.2015)
Budapešť – Johannesburg za 156100 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Johannesburg za 518 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg za 13767 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, malebného Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie situovanej krajiny na svete podľa svojho najnižšie položeného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne neobíďte excelentné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde si “podávajú ruky” vody Atlantiku a Indického oceánu).

0