VLetenky

Juhoafrická republika s Qatar Airways od 441 EUR

Table Mountain
Dych berúce panorámy masívu Tafelberg a pobrežia v Cape Town (foto: Sharon Ang/Pixabay/CC0)

Prírodné poklady geniálnej JAR máte šancu uvidieť (aj cez letné prázdniny) s Qatar Airways (5*) z aliancie Oneworld, najlepšej svetovej aerolinky podľa Sky Trax (s odletom zo strednej Európy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Johannesburg sa dajú kúpiť za 441 EUR s odletom z maďarskej Budapešti a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty od 30. apríla do 10. decembra 2016, min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 1. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od mája do decembra 2016 vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. júla s návratom z Johannesburgu (JNB) do Viedne (VIE) dňa 19. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg – Viedeň za 441 EUR (04.07.-19.07.2016)
Budapešť – Johannesburg – Viedeň za 465 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg – Viedeň za 12474 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva pomerne pohodovým podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice grandióznej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0