VLetenky

Juhoafrická republika s Qatar Airways od 407 EUR

Cape Town
Dych berúce scenérie Tafelberg (1085 m) nad Cape Town (foto: Ian Barbour/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodné bohatstvo fenomenálnej Juhoafrickej republiky možno vzhliadnuť vďaka 5* spoločnosti Qatar Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Johannesburgu máte príležitosť kúpiť za 407 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. júna 2015 (s výnimkou blackoutu 25.03.-06.04. pre cesty do JAR/05.04.-18.04.2015 pre cesty z JAR), min. dobu pobytu 4 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v období (od konca) februára do (konca) júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. marca s návratom z Johannesburgu (JNB) dňa 18. marca 2015 (resp. v okolitých dňoch).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 407 EUR (04.03.-18.03.2015)
Budapešť – Johannesburg za 127900 HUF (rezervácia v AJ)
Budapešť – Johannesburg za 419 EUR (rezervácia v SJ / kalendár termínov)
Budapešť – Johannesburg za 11754 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj zásluhou svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva relatívne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, malebného Mozambiku, výborného Svazijska a znamenitého Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory (a samotné hornaté Lesotho má status najvyššie situovanej krajiny sveta podľa svojho najnižšie položeného miesta v nadmorskej výške 1400 m). Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neuveriteľne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne neobíďte excelentné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane veľmi fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde “si podávajú ruky” vody Atlantiku a Indického oceánu).

0