VLetenky

Juhoafrická republika s KLM od 472 EUR

JAR
Grandiózny región Mpumalanga na východe Juhoafrickej republiky (foto: olly301/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodné poklady geniálnej JAR (aj s možnosťou cesty Airbusom A380) máte šancu vzhliadnuť s ponukou holdingu Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Johannesburgu sa dajú kúpiť za 472 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.11.-15.12.2015 a 11.01.-18.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 12. novembra s návratom z juhoafrického Johannesburgu (JNB) dňa 24. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 472 EUR (12.11.-24.11.2015)
Budapešť – Johannesburg za 149200 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Johannesburg za 494 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg za 13149 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obkolesuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I zásluhou svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neuveriteľne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte vynikajúce pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0