VLetenky

Juhoafrická republika s KLM od 429 EUR

Cape Town
Masív Tafelberg s pobrežím v Cape Town z vtáčej perspektívy (foto: Werner Bayer/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo fenomenálnej JAR (i s možnosťou cesty Airbusom A380) sa dá objaviť s ponukou Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoafrickej metropoly Johannesburg sa dajú kúpiť za 429 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. júna 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od konca januára do konca júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do JAR môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 19. apríla s návratom z juhoafrického Johannesburgu (JNB) dňa 3. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 429 EUR (19.04.-03.05.2016)
Budapešť – Johannesburg za 137900 HUF (rezervácia v AJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Johannesburg za 447 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg za 12274 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne pohodovým podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice grandióznej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, malebného Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie situovanej krajiny na svete podľa svojho najnižšie položeného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte vynikajúce pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0