VLetenky

Juhoafrická republika s KLM od 397 EUR

Kimberley Big Hole
“The Big Hole” alias Kimberley Diamond Mine Museum (foto: Peter Holmes/Pexels/CC0)

Za prírodnými klenotmi rozľahlej JAR máte šancu vyraziť pri využití ponuky spoločnosti Air France-KLM z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Johannesburg sa predávajú za 397 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri spoločnom nákupe dvoch leteniek súčasne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú (pri súčasnom nákupe dvoch leteniek) odlety v období 07.02.-30.06. a 16.08.-10.12.2020, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 9. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do JAR môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 26. februára s návratom z juhoafrického Johannesburgu (JNB) dňa 11. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Johannesburg za 397 EUR (26.02.-11.03.2020 / pri dvoch cestujúcich)

VIE-JNB
Viedeň, Rakúsko – Johannesburg, JAR (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa stretávajú na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. Aj vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva pomerne pohodovým podnebím. Vrcholom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente ina svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR môže byť výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšie situovaného miesta – a to v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa prelínajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0

Add a Comment