VLetenky

Juhoafrická republika s Etihad Airways od 466 EUR

South Africa
Grandiózne scenérie nesmierne fotogenických Dračích hôr (foto: Diriye Amey/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo fenomenálnej Juhoafrickej republiky máte šancu vzhliadnuť aj vďaka spoločnosti Etihad Airways v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do Johannesburgu sa dajú kúpiť za 466 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 07.04.-10.07. a 16.08.-15.12.2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od apríla do decembra 2015 s výnimkou letného blackoutu).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Juhoafrickej republiky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 29. apríla s návratom z Johannesburgu (JNB) dňa 11. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Johannesburg za 466 EUR (29.04.-11.05.2015)
Viedeň – Johannesburg za 489 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Johannesburg za 502 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Johannesburg za 13528 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obkolesuje Lesotho, kým obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, malebného Mozambiku, famózneho Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie situovanej krajiny sveta podľa svojho najnižšie položeného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s neuveriteľne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špecialty JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne neobíďte výborné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde si “podávajú ruky” vody Atlantiku a Indického oceánu).

0