VLetenky

Juhoafrická republika s EgyptAir od 460 EUR

Drakensberg
Idylická panoráma neuveriteľne fotogenických Dračích hôr (foto: Steve Slater/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo fenomenálnej Juhoafrickej republiky máte príležitosť vzhliadnuť i zásluhou tarifu leteckej spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Johannesburg kúpite za 460 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. decembra 2015, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu druhého kvartálu roku 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Juhoafrickej republiky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. apríla s návratom z Johannesburgu (JNB) dňa 22. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 460 EUR (03.04.-22.04.2016)
Budapešť – Johannesburg za 465 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Johannesburg za 481 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg za 12759 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obkolesuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. I vďaka svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne pohodovým podnebím. “Highlightom” Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice grandióznej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, výborného Mozambiku, famózneho Svazijska a malebného Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu pokojným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne neobíďte excelentné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde si “podávajú ruky” vody Atlantiku a Indického oceánu).

0