VLetenky

Juhoafrická republika s EgyptAir od 361 EUR

South Africa
Grandiózne plážové scenérie Indického oceánu v Port Elizabeth (foto: Diriye Amey/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné poklady geniálnej Juhoafrickej republiky máte možnosť spoznať aj vďaka tarifu spoločnosti EgyptAir zo Star Alliance (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Johannesburgu sú v predaji za 268 GBP (alebo v prepočte cca 361 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Za príplatok možno letieť takisto z Viedne.

Tarifné podmienky určujú (ukončenie) cesty do 20. júna 2015 a predaj do 13. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas mája a júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Juhoafrickej republiky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 6. júna s návratom z Johannesburgu (JNB) dňa 19. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Johannesburg za 268 GBP (06.06.-19.06.2015)
Budapešť – Johannesburg za 392 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Johannesburg za 393 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Johannesburg za 10679 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obklopuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvorí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. Aj zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude výhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás očakávajú i hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, vynikajúceho Mozambiku, znamenitého Svazijska a malebného Lesotha – posledné dve lokality spájajú impresívne Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie situovanej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky pod názvom Cape Agulhas (kde sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0