VLetenky

Juhoafrická republika s Condor Airlines od 410 EUR

Kapské Mesto
Prímorská lokalita Camps Bay v blízkosti Cape Town (foto: Casey Allen/Pexels/CC0)

Za bohatou prírodou JAR sa máte príležitosť vypraviť (na začiatku sezóny) vďaka nemeckej aerolínii Condor v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Cape Town sú v predaji za 410 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) koncom novembra / začiatkom decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 3. decembra s návratom z juhoafrického Cape Town (CPT) dňa 19. decembra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Cape Town za 410 EUR (03.12.-19.12.2018)

PRG-CPT
Praha, Česko – Cape Town, Juhoafrická republika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne s Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva relatívne pohodovým podnebím. Vrcholom Vašej návštevy môže byť atraktívny Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR môže byť vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, malebného Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšie situovaného miesta (v nadmorskej výške 1400 m). Pokiaľ to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s nesmierne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne neobíďte excelentné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde sa “stretávajú” vody Atlantiku a Indického oceánu).

0