VLetenky

Juhoafrická republika s Condor Airlines od 350 EUR

Kimberley Big Hole
The Big Hole, Kimberley, Južná Afrika (foto: Bjørn Christian Tørrissen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Za prírodnými pokladmi JAR sa máte príležitosť vypraviť (na začiatku hlavnej sezóny) s nemeckou aerolíniou Condor v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoafrického veľkomesta Cape Town sú v predaji za 350 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas novembra/decembra 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 19. novembra s návratom z juhoafrického Cape Town (CPT) dňa 24. decembra 2019.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 370 EUR) môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 9. decembra s návratom z juhoafrického Cape Town (CPT) dňa 24. decembra 2019.

Rezervácia letenky:
Praha – Cape Town za 350 EUR (19.11.-24.12.2019)
Praha – Cape Town za 370 EUR (09.12.-24.12.2019)

PRG-CPT
Praha, Česko – Cape Town, Juhoafrická republika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho svetadielu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne s Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva úžasný Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa “stretávajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne pohodovým podnebím. Vrcholom Vašej návštevy môže byť lákavý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom kontinente aj na svete (nachádzajúci v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Pútaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR môže byť vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, malebného Svazijska a výborného Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny svetapodľa svojho najnižšie situovaného miesta (v nadmorskej výške cca 1400 m). Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne neobíďte excelentné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde sa prelínajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0

Add a Comment