VLetenky

Juhoafrická republika s British Airways od 435 EUR

Garden Route
Meiringspoort medzi mestami de Rust a Klaarstroom (foto: A3alb/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné poklady fenomenálnej JAR máte šancu vzhliadnuť pri využití ponuky spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Krakova a ďalších stredoeurópskych letísk).

Spiatočné letenky do Johannesburgu sú v predaji za 435 EUR s odletom zo spomínaného krakovského leteckého prístavu. Za príplatok možno letieť aj z Prahy, z Budapešti či z Viedne.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.11.-10.12.2015 a 04.01.-11.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 26. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v priebehu zimného letového poriadku okrem “sviatkov”).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do JAR nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 10. novembra s návratom z juhoafrického Johannesburgu (JNB) dňa 23. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Krakov – Johannesburg za 435 EUR (10.11.-23.11.2015)
Krakov – Johannesburg za 453 EUR (rezervácia v NJ)
Krakov – Johannesburg za 458 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Johannesburg za 12279 CZK (rezervácia v ČJ)

Juhoafrická republika

Znamenitá Juhoafrická republika sa rozprestiera na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou viac ako 1,2 milióna km², kde žije vyše 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu zdieľa s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej partii zo všetkých strán obkolesuje Lesotho, zatiaľ čo východ obmýva skvelý Indický oceán a západ tvirí pobrežie Atlantiku (ktoré sa “prelínajú” na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás čaká v provincii Gauteng v severovýchodnej časti Juhoafrickej republiky. I zásluhou svojej geografickej polohy a väčšej nadmorskej výšky (1753 m) oplýva pomerne príjemným podnebím. Highlightom Vašej návštevy môže byť úžasný Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli i na svete (položený v relatívne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule nadväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, famózneho Mozambiku, malebného Svazijska a vynikajúceho Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšie situovaného miesta v nadmorskej výške 1400 m. Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste aj susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon nachádzajúcou sa v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Populárne cestovateľské pozoruhodnosti JAR

V samotnej Juhoafrickej republike určite nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s príťažlivými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane vskutku fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti “Garden Route”). Potulky po JAR by neboli úplné bez mimoriadneho Cape Town s dramatickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde “sa stretávajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0