VLetenky

Juhoafrická republika s Austrian Airlines od 463 EUR

South Africa
Clifton Beach v blízkosti Cape Town (foto: SkyPixels/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Prírodné bohatstvo Juhoafrickej republiky máte šancu uvidieť vďaka priamemu (sezónnemu) spojeniu pod taktovkou spoločnosti Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné priame lety do Cape Town kúpite za 463 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 24. októbra 2020 do 31. marca 2021, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v horeuvedenom čase platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Juhoafrickej republiky m§že byť odlet z Viedne (VIE) dňa 6. februára s návratom z Cape Town (CPT) dňa 20. februára 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cape Town za 463 EUR (06.02.-20.02.2021 / priamy let)

VIE-CPT
Viedeň, Rakúsko – Cape Town, JAR (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Juhoafrická republika

Famózna Juhoafrická republika sa rozkladá na úplnom juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou vyše 1,2 milióna km², kde žije viac ako 50 miliónov obyvateľov. Na severe susedí postupne z Namíbiou, s Botswanou a so Zimbabwe, východnú hranicu si delí s Mozambikom a Svazijskom, v centrálnej časti zo všetkých strán obklopuje Lesotho, kým východ obmýva skvelý Indický oceán a západ vytvára pobrežie Atlantiku (ktoré sa stretávajú na najjužnejšom mieste Afriky).

Johannesburg a okolie

Miliónový Johannesburg (4,5 milióna ľudí v metropolitnej oblasti), ekonomické centrum štátu, Vás očakáva v provincii Gauteng v severovýchodnej partii Juhoafrickej republiky. Aj zásluhou svojej geografickej polohe a väčšej nadmorskej výške (1753 m) oplýva relatívne príjemným podnebím. Vrcholom Vašej návštevy môže byť skvelý Kruger National Park – jedna z najlepších ukážok divoko žijúcej zveri na celom svetadieli aj na planéte (situovaný v pomerne neveľkej vzdialenosti od Jo’burgu), na ktorý plynule naväzujú Gonarezhou N.P. v Zimbabwe a Limpopo N.P. v Mozambiku.

Lákaví susedia

Vzhľadom na neporovnateľne vyššie ceny leteniek “do okolia” Juhoafrickej republiky v porovnaní so samotnou JAR bude vhodné spojiť jej návštevu s jedným či viacerými “susedmi”. V 500-kilometrovom okruhu od Johannesburgu Vás čakajú aj hranice obdivuhodnej Botswany (africká štvorka podľa parity kúpnej sily “per capita”), pozoruhodného Zimbabwe, znamenitého Mozambiku, vynikajúceho Svazijska a malebného Lesotha – posledné dve lokality spájajú pôsobivé Dračie hory.

Mimochodom, hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny sveta podľa svojho najnižšie situovaného miesta (v nadmorskej výške 1400 m). Ak to Vaše časové možnosti dovolia, skúste i susednú Namíbiu (s neskutočne fotogenickou tiesňavou Fish River Canyon ležiacou v spoločnom hraničnom pásme), pôsobiacu kľudným a ekonomicky dostupným dojmom.

Obľúbené cestovateľské špeciality JAR

V samotnej Juhoafrickej republike istotne nevynechajte excelentné pobrežie Indického Oceánu s pôvabnými veľkomestami ako Durban a Port Elizabeth (vrátane celkom fotogenickej priľahlej pobrežnej oblasti Garden Route). Potulky po JAR by neboli úplné bez výnimočného Cape Town s magickou Table Montain (Tafelberg), neďalekého Mysu dobrej nádeje či najjužnejšieho miesta Afriky s názvom Cape Agulhas (kde sa prelínajú vody Atlantiku a Indického oceánu).

0