VLetenky

Jordánsko s Turkish Airlines od 289 EUR

Wádí Rum
Neskutočne fotogenické scenérie Wádí Rum v blízkosti Aqaby (foto: Oliver Clarke/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (najlepšej európskej aerolinky podľa klasifikácie Skytrax) máte šancu navštíviť nielen jordánsku časť Červeného mora (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do jordánskeho prímorského mesta Aqaba sa dajú kúpiť za 207 GBP (alebo v prepočte cca 289 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. mrca do 17. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 20.06.-20.08.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie letenky do Jordánska nech bude napr. odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 2. apríla s návratom z jordánskej Aqaby (AQJ) dňa 8. apríla 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Aqaba za 207 GBP (02.04.-08.04.2015)
Viedeň – Aqaba za 310 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Aqaba za 312 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Aqaba za 8625 CZK (rezervácia v ČJ)

Jordánsko

Pulzujúci Ammán, rušné jordánske hlavné mesto, Vás čaká v severnej partii tejto dramatickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete i najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska oblasť “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Ak Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, natrafíte na fantastické skalné mesto Petra.

V najjužnejšom regióne Jordánska Vás pri nesmierne impresívnom Červenom mori čaká príjemná prímorská Aqaba. V jej tesnej blízkosti narazíte na úžasné skalnaté údolie Wádí Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence of Arabia”). Iba niekoľko kilometrov na západ od Aqaby leží pohodové izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ možno pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s impozantným prihraničným letoviskom Taba.

0