VLetenky

Jordánsko s Turkish Airlines od 138 EUR

Wádí Rum
Fotogenické prírodné scenérie Wádí Rum blízko Aqaby (foto: Dennis Jarvis/Flickr/CC BY-SA 2.0)

S tarifom leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance máte príležitosť navštíviť nielen jordánsku partiu Červeného mora (s odletom z košického leteckého prístavu).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do prímorskej Aqaby sa predávajú za 138 EUR s odletom z Košíc a návratom do Budapešti. Za klasické obojsmerné letenky z košického letiska zaplatíte 4757 CZK (cca 176 EUR).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 15. augusta do 16. decembra 2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice septembra do polky októbra 2016.

Príklady rezervácie:
Ako príklad rezervácie letenky do Jordánska nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 22. septembra s návratom z Aqaby (AQJ) do Budapešti (BUD) dňa 30. septembra 2016 (za 138 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 22. septembra s návratom z jordánskej Aqaby (AQJ) dňa 30. septembra 2016 (za 4757 CZK / 176 EUR).

Rezervácia leteniek:
Košice – Aqaba – Budapešť za 138 EUR (22.09.-30.09.2016)
Košice – Aqaba – Budapešť za 152 EUR (rezervácia v SJ)

Košice – Aqaba za 4757 CZK (22.09.-30.09.2016)
Košice – Aqaba za 201 EUR (rezervácia v SJ)

Jordánsko

Rušný Ammán, pulzujúce jordánske hlavné mesto, Vás očakáva v severnej časti tejto magickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete aj najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska oblasť “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Pokiaľ Vaše cestovateľské kroky povedú smerom na juh, narazíte na fascinujúce skalné mesto Petra.

V najjužnejšom regióne Jordánska Vás pri neskutočne pôsobivom Červenom mori čaká pohodová prímorská Aqaba. V jej tesnej blízkosti natrafíte na skvelé skalnaté údolie Wádí Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence of Arabia”). Len niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží príjemné izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ sa dá pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s majestátnym prihraničným letoviskom Taba.

0