VLetenky

Jordánsko s Ryanair od 94 EUR

Petra
Chrám Al Khazneh v skalnom meste Petra (foto: Susanahajer/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen blízkovýchodné Jordánsko máte šancu navštíviť pri využití budúceho spojenia leteckej spoločnosti Ryanair s odletom z maďarskej Budapešti.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sú v predaji za 29364 HUF (alebo v prepočte cca 94 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas decembra 2018 a januára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 5. decembra s návratom z Ammánu (AMM) dňa 19. decembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Ammán za 29364 HUF / 94 EUR (05.12.-19.12.2018)
Budapešť – Ammán za 29364 HUF / 94 EUR (06.01.-09.01.2019)

BUD-AMM

Jordánsko

Rušný Ammán, pulzujúce jordánske hlavné mesto, Vás očakáva v severnej časti tejto magickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete aj najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska partia “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Pokiaľ Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, natrafíte na fascinujúce skalné mesto Petra.

V najjužnejšej časti Jordánska Vás pri neskutočne pôsobivom Červenom mori čaká pohodové letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti naďabíte na skvelé skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Len niekoľko kilometrov na západ od Aqaby leží príjemné izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte príležitosť pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s majestátnym prihraničným letoviskom Taba.

0