VLetenky

Jordánsko s Ryanair od 68 EUR

Petra
Chrám Al Khazneh v skalnom meste Petra (foto: Mhd.magayda/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen blízkovýchodné Jordánsko možno navštíviť (od jesene) vďaka budúcemu spojenia pod taktovkou leteckej spoločnosti Ryanair pri odlete z maďarskej Budapešti.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sa dajú kúpiť za 21263 HUF (alebo v prepočte cca 68 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas novembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 11. novembra s návratom z Ammánu (AMM) dňa 21. novembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Ammán za 21263 HUF / 68 EUR (11.11.-21.11.2018)

BUD-AMM
Budapešť, Maďarsko – Ammán, Jordánsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Jordánsko

Pulzujúci Ammán, rušné jordánske hlavné mesto, Vás čaká v severnej partii tejto dramatickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete i najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska časť “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Ak Vaše cestovateľské kroky zavítajú smerom na juh, narazíte na fantastické skalné mesto Petra.

V najjužnejšej partii Jordánska Vás pri nesmierne impresívnom Červenom mori očakáva príjemné letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti natrafíte na úžasné skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Iba niekoľko kilometrov na západ od Aqaby leží pohodové izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte šancu pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s impozantným prihraničným letoviskom Taba.

0