VLetenky

Jordánsko s Laudamotion od 89 EUR

Karak Castle
Križiacky hrad Karak v západnom Jordánsku (foto: JoTB/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen blízkovýchodné Jordánsko máte možnosť navštíviť od jesene (aj na “predĺžený víkend”) vďaka budúcemu spojenia v réžii leteckej spoločnosti Laudamotion pri odlete z rakúskej Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sa dajú kúpiť za 89 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve od konca októbra do začiatku decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra (sobota) s návratom z jordánskeho Ammánu (AMM) dňa 6. novembra 2018 (utorok).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ammán za 89 EUR (03.11.-06.11.2018 / t.j. “predĺžený víkend” sobota – utorok)

VIE-AMM
Viedeň, Rakúsko – Ammán, Jordánsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Jordánsko

Rušný Ammán, pulzujúce jordánske hlavné mesto, Vás očakáva v severnej časti tejto magickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete aj najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska partia “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Pokiaľ Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, naďabíte na fantastické skalné mesto Petra.

V najjužnejšej časti Jordánska Vás pri neskutočne pôsobivom Červenom mori čaká pohodové letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti narazíte na skvelé skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Len niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží príjemné izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte príležitosť pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s majestátnym prihraničným letoviskom Taba.

0