VLetenky

Jordánsko s Laudamotion od 71 EUR

Petra
Chrám “Al Khazneh” v skalnom meste Petra (foto: Anark75/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen blízkovýchodné Jordánsko máte šancu navštíviť vďaka budúcemu spojeniu pod taktovkou leteckej spoločnosti Laudamotion pri odlete z rakúskej Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sa dajú kúpiť za 71 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve koncom novembra/začiatkom decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. novembra s návratom z jordánskeho Ammánu (AMM) dňa 4. decembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ammán za 71 EUR (28.11.-04.12.2018)

VIE-AMM
Viedeň, Rakúsko – Ammán, Jordánsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Jordánsko

Pulzujúci Ammán, rušné jordánske hlavné mesto, Vás čaká v severnej partii tejto dramatickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete i najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska časť “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Ak Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, natrafíte na fascinujúce skalné mesto Petra.

V najjužnejšej partii Jordánska Vás pri nesmierne impresívnom Červenom mori očakáva príjemné letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti naďabíte na úžasné skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Iba niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží pohodové izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte šancu pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s impozantným prihraničným letoviskom Taba.

0