VLetenky

Jordánsko s Laudamotion od 10 EUR

Dead Sea
Mŕtve more – najnižšie položené miesto zemského povrchu (foto: babeltravel/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen blízkovýchodné Jordánsko si máte príležitosť pozrieť vďaka aktualizovanému (skôr avizovanému) tarifu v réžii leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sa dajú kúpiť za 10 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. decembra s návratom z jordánskeho Ammánu (AMM) dňa 18. decembra 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ammán za 10 EUR (04.12.-18.12.2018)

VIE-AMM
Viedeň, Rakúsko – Ammán, Jordánsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Jordánsko

Rušný Ammán, pulzujúce jordánske hlavné mesto, Vás očakáva v severnej časti tejto magickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete aj najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska časť “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Ak Vaše cestovateľské kroky zavítajú smerom na juh, naďabíte na fantastické skalné mesto Petra.

V najjužnejšej partii Jordánska Vás pri neskutočne pôsobivom Červenom mori čaká pohodové letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti naďabíte na skvelé skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Len niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží príjemné izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte šancu pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s majestátnym prihraničným letoviskom Taba.

0