VLetenky

Jordánsko s Aegean Airlines od 237 EUR

Wadi Rum
Nesmierne fotogenické scenérie Wádí Rum na juhu krajiny (foto: Oliver Clarke/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka ponuke gréckej leteckej spoločnosti Aegean Airlines (zo Star Alliance) máte príležitosť navštíviť (nielen) famózne blízkovýchodné Jordánsko (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sú v predaji za 170 GBP (alebo v prepočte cca 237 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 1. novembra 2015 do 26. marca 2016 a predaj do 28. apríla (alebo aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. počas zimného letového poriadku).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 22. novembra s návratom z jordánskeho Ammánu (AMM) dňa 30. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ammán za 170 GBP (22.11.-30.11.2015)
Viedeň – Ammán za 247 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Ammán za 260 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Ammán za 7032 CZK (rezervácia v ČJ)

Jordánsko

Rušný Ammán, pulzujúce jordánske hlavné mesto, Vás očakáva v severnej časti tejto magickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete aj najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska partia “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Pokiaľ Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, narazíte na fascinujúce skalné mesto Petra.

V najjužnejšej partii Jordánska Vás pri neskutočne pôsobivom Červenom mori čaká pohodové letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti natrafíte na skvelé skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Len niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží príjemné izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte šancu pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s majestátnym prihraničným letoviskom Taba.

0