VLetenky

Jordánsko s Aegean Airlines od 194 EUR

Wadi Rum
Chrám Al Khazneh vo fotogenickom skalnom meste Petra (foto: Paul Stocker/Flickr/CC BY 2.0)

S ponukou gréckej leteckej spoločnosti Aegean Airlines (zo Star Alliance) máte možnosť navštíviť (nielen) famózne blízkovýchodné Jordánsko (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu sú v predaji za 194 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä počas októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 12. októbra s návratom z jordánskeho Ammánu (AMM) dňa 30. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Ammán za 194 EUR (12.10.-30.10.2015)
Budapešť – Ammán za 210 EUR (rezervácia v NJ)

Budapešť – Ammán za 205 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Ammán za 5516 CZK (rezervácia v ČJ)

Jordánsko

Pulzujúci Ammán, rušné jordánske hlavné mesto, Vás čaká v severnej partii tejto dramatickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete i najnižšie položené miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska časť “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Ak Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, naďabíte na fantastické skalné mesto Petra.

V najjužnejšej časti Jordánska Vás pri nesmierne impresívnom Červenom mori očakáva príjemné letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti narazíte na úžasné skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Iba niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží pohodové izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte príležitosť pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s impozantným prihraničným letoviskom Taba.

0