VLetenky

Jordánsko s Aegean Airlines od 168 EUR

Karak Castle
Križiacky hrad Karak v západnom Jordánsku (foto: Effi Schweizer/Wikimedia Commons/CC0)

S ponukou gréckej leteckej spoločnosti Aegean Airlines (zo Star Alliance) máte šancu navštíviť (nielen) znamenité blízkovýchodné Jordánsko (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky do jordánskeho Ammánu kúpite za 168 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri uplatnení kupónu “SCHNAPP@20” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 188 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od januára do apríla 2016 (s predajom do 28. októbra).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Jordánska môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 17. januára s návratom z jordánskeho Ammánu (AMM) dňa 25. januára 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Ammán za 168 EUR (17.01.-25.01.2016 s promokódom / 188 EUR pred zľavou)

Jordánsko

Rušný Ammán, pulzujúce jordánske hlavné mesto, Vás očakáva v severnej časti tejto magickej blízkovýchodnej krajiny. V neveľkej vzdialenosti od hlavného mesta Jordánska nájdete aj najnižšie situované miesto zemského povrchu – Mŕtve more (pričom jordánska partia “Dead Sea” cenovo vychádza oveľa ekonomickejšie v porovnaní s izraelskou stranou jazera). Pokiaľ Vaše cestovateľské kroky zamieria smerom na juh, natrafíte na fascinujúce skalné mesto Petra.

V najjužnejšej partii Jordánska Vás pri neskutočne pôsobivom Červenom mori čaká pohodové letovisko Aqaba. V jej tesnej blízkosti naďabíte na skvelé skalnaté údolie Wadi Rum (pamätajúce na arabský boj za nezávislosť od otomanských Turkov pod vedením britskej vojenskej legendy s prezývkou “Lawrence from Arabia”). Len niekoľko kilometrov západne od Aqaby leží príjemné izraelské prímorské mesto Eilat. Odtiaľ máte možnosť pokračovať ďalej smerom na západ na egyptský Sinajský polostrov s majestátnym prihraničným letoviskom Taba.

0