VLetenky

Jersey s Lufthansou od 182 EUR

Gorey Castle
Jersey – fotogenický Gorey Castle alias Mont Orgueil (foto: Man vyi/Wikimedia Commons/CC0)

Na britské súostrovie Jersey v prielive La Manche (aj na začiatku leta) máte príležitosť zamieriť so spoločnosťou Lufthansa (v spolupráci s partnermi) zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na ostrov Jersey (v ostrovnej skupine Channel Islands) sa predávajú za 182 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 2. júna do 13. októbra 2018 (s ukončením ciest do 20.10.2018), min. dobu pobytu 7 dní a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu júna a októbra 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. júna (sobota) s návratom z britského Jersey (JEY) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. júna 2018 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Jersey za 182 EUR (09.06.-16.06.2018 / sobota – sobota)

VIE-JER
Viedeň, Rakúsko – Jersey, Veľká Británia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Britské Jersey

Atraktívne Jersey, jeden z Channel Islands (alebo tzv. Normanských ostrovov), nájdete v prielive La Manche – zhruba 20 km na západ od pobrežia francúzskej Normandie (od polostrova Cotentin), okolo 60 km na sever od Bretónska (Francúzsko) a približne 160 km na juh od brehov materskej Veľkej Británie. Na letisku Jersey Airport zbadáte nápis v miestnom pôvodnom dialekte nazývanom “Jèrriais” (alias jerseyčtina – zmes starej severčiny, francúzštiny, bretónčiny a angličtiny), ktorý však ustúpil oficiálnym rečiam ako anglický a francúzsky jazyk.

Výborné pláže i očarujúci hrad na prílivovom ostrove

Pútavé Jersey sa vyznačuje dlhými piesočnatými plážami v južnej partii, okúzľujúcimi dunami v západnej časti a viacmenej skalnatým severnými brehmi s magickými útesmi na severe. Pohodový Saint Helier, administratívne centrum Jersey, Vás očakáva v centrálnej oblasti južného pobrežia. V jeho blízkosti natrafíte na fotogenický Elizabeth Castle, situovaný na neďalekom “prílivovom ostrove”, dostupný “obojživelníkom” alebo počas odlivu “po súši” (v rámci asi 15-minútovej prechádzky – svojím charakterom trochu pripomínajúci “neďaleký” francúzsky Mont Saint-Michel v Normandii).

Famózne pobrežné pásmo s ďalšou znamenitou pevnosťou

K excelentným miestam patria takisto mys La Corbière so sympatickým majákom (na juhozápade) a neďaleká La Rocco Tower (v regióne St. Ouen’s Beach v neveľkej vzdialenosti od letiska), kde v podstate docestujete len “po svojich” počas odlivu (od jesene 2013 sa tu dá aj prenocovať). V oblasti St. Ouen na severozápade naďabíte na divoké pobrežné skalné formácie a piesočnatú pláž v regióne Plémont. Nevynechajte ani najsevernejší bod Jersey s názvom Ronez Point. Na záver si nechajte to najlepšie – bonbónik v podobe fascinujúceho zámku Mont Orgueil (Gorey Castle), ktorý Vás čaká na východe Jersey blízko príjemného rovnomennného prístavného mestečka Gorey.

0