VLetenky

Jersey s British Airways od 159 EUR

Elizabeth Castle
Jersey – Elizabeth Castle na “prílivovom ostrove” (foto: Dan Marsh/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Cestu na britské súostrovie Jersey (v prielive La Manche) máte možnosť uskutočniť so spoločnosťou British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na ostrov Jersey (v ostrovnej skupine Channel Islands) kúpite za 159 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 7. novembra do 25. marca a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice februára do polovice marca a od začiatku novembra do konca novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. februára s návratom z britského Jersey (JEY) dňa 21. februára 2018.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Jeresey za 159 EUR (14.02.-21.02.2018)

VIE-JER

Britské Jersey

Pútavé Jersey, jeden z Channel Islands (alebo tzv. Normanských ostrovov), nájdete v prielive La Manche – približne 20 km na západ od pobrežia francúzskej Normandie (od polostrova Cotentin), okolo 60 km na sever od Bretónska (Francúzsko) a zhruba 160 km na juh od brehov materskej Veľkej Británie. Na letisku Jersey Airport zbadáte nápis v miestnom pôvodnom dialekte zvanom “Jèrriais” (alias jerseyčtina – zmes starej severčiny, francúzštiny, bretónčiny a angličtiny), ktorý však ustúpil oficiálnym rečiam ako anglický a francúzsky jazyk.

Vynikajúce pláže i okúzľujúci hrad na prílivovom ostrove

Lákavé Jersey sa vyznačuje dlhými piesočnatými plážami v južnej časti, očarujúcimi dunami v západnej partii a viacmenej skalnatým severnými brehmi s dramatickými útesmi na severe. Príjemný Saint Helier, administratívne centrum Jersey, Vás čaká v centrálnej oblasti južného pobrežia. V jeho blízkosti naďabíte na fotogenický Elizabeth Castle, položený na neďalekom “prílivovom ostrove”, dostupný “obojživelníkom” alebo počas odlivu “po súši” (v rámci asi 15-minútovej prechádzky – svojím charakterom trošku pripomínajúci “neďaleký” francúzsky Mont Saint-Michel v Normandii).

Znamenité pobrežné pásmo s ďalšou famóznou pevnosťou

K excelentným miestam patria taktiež mys La Corbière so sympatickým majákom (na juhozápade) a neďaleká La Rocco Tower (v regióne St. Ouen’s Beach v neveľkej vzdialenosti od letiska), kde prakticky doputujete iba “po svojich” počas odlivu (od jesene 2013 tu možno i prenocovať). V oblasti St. Ouen na severozápade narazíte na divoké pobrežné skalné formácie a piesočnatú pláž v regióne Plémont. Neobíďte ani najsevernejší bod Jersey pod názvom Ronez Point. Na záver si nechajte to najlepšie – bonbónik v podobe fantastického zámku Mont Orgueil (Gorey Castle), ktorý Vás očakáva na západe Jersey blízko pohodového rovnomennného prístavného mestečka Gorey.

0